Çimento Üreticisi, Mono Pompa ile İş Güvenliğini Arttırdı ve Maliyeti Düşürdü.

Çimento Üreticisi Nov Mono ile iş güvenliğini arttırdı ve bakım maliyetlerini düşürdü.
İngiltere'nin en büyük çimento üretim tesislerinden biri Nov Mono'nun yeni ekipmanlarını kurarak bakım maliyetini düşürdü ve güvenlik seviyesini arttırdı. Hanson Çimento, atıksu işleme operasyonlarına Mono Munchpump paketi ekleyerek bu gelişmeleri elde etti. 
Tesisde önceleri atıksu transferi için dalgıç pompalar kullanılıyordu fakat bu verimsiz bir hale gelmişti. Firmanın mühendislik yöneticisi Poul "Herhangi bir bakım çalışmasında mühendisin dar bir alana inmesi gerekiyordu. Biz bakım ve temizlik işlerinin güvenli, kolay ve daha etkili yapılmasını istiyorduk." şeklinde açıklama yaptı.

Nov Mono olarak, Hanson çimento firmasının ihtiyaçlarına mükemmel derecede cevap verdiğini kanıtlayan bir yerüstü Munchpump paketi tasarlayıp kurulumunu yaptı. 
Nov Mono paket sisteminde 2 adet EZstrip prograsif kavite pompası(Mono pompa) ve 2 adet SB öğütücü bulunuyor. Mono Paket sistemi ana kanalizasyon sistemine 25m3/h atıksu transfer etmektedir. Öğütücüler, tıkanmaya yol açabilecek büyük katıları küçük parçacıklara dönüştürür. Böylece, tıkanmaya neden olabilecek büyük katı cisimlere karşı pompalar korunmuş olur.

Mono pompayı Mono öğütücülerle birlikte kombine etmek, küçük çaplı boru kullanımına olanak sağlar (genelde 50mm). Bu çözümle, 100mm ile kanalizasyona verme yöntemine göre daha düşük bir maliyet oluşur. Nov Mono pompa paket çözümü ile daha kullanıcı dostu ve güvenli bir bakım operasyonu sağlanmış olur.

Mono'nun paket sistemiyle öğütücülü pompalar 3 yıl garantiyle güvenilir bir çözüm sağlamaktadır. Mono EXstrip teknolojisi ile bakım , temizlik gibi operasyonları pompaları kaldırmaya veya bağlı boru bağlantısını kesmeye gerek kalmadan yerinde gerçekleştiribiliyorsunuz.